O nás

Domov pro seniory Kostelec na Hané, člen Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, je příspěvková organizace zřízená Městem Kostelec na Hané. Svou činnost zahájil v lednu 2002. Jeho poslání je vytvořit bezpečné a důvěryhodné prostředí pro důstojné prožití stáří těm, kteří vzhledem k věku, zdravotním problémům nemohou žít ve svém původním prostředí.

Cílovou skupinou jsou obyvatelé nad 63 let (včetně), kteří se dostali do nepříznivé sociální situace z důvodu nemoci, zdravotního postižení, ztráty soběstačnosti a kteří z uvedených příčin nemohou žít ve svém přirozeném, původním prostředí a vyžadují podporu druhé osoby nebo odbornou zdravotní a ošetřovatelskou péči. Celková ubytovací kapacita je 58 obyvatel v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Přijímáme osoby imobilní, s částečnou schopností pohybu, se schopností pohybu za pomoci kompenzačních pomůcek i osoby mobilní s poruchami paměti, které jsou orientovány místem.

Přednostně jsou přijímáni zájemci o službu z Kostelce na Hané, obcí mikroregionu a nejbližšího okolí. V případě uvolnění místa na pokoji vhodném pro manžele/partnery (dvoulůžkový pokoj se samostatným sociálním zařízením) může být přijat manželský pár, kdy jeden z páru potřebuje péči, dopomoc jiné osoby a již není možná podpora partnera/ky v domácím přirozeném prostředí.

Nepřijímáme:

 

Principy poskytování sociální služby:


ÚvodO násCo nabízímeÚhradyKontaktyNabídka práce